اخبار فارسجو /


غیر فعال شدن سرویس ارسال ایمیل گروهی (مای میلر)

تاریخ ثبت خبر: 1400/1/5 کد خبر: 110022 (خبر مهم)
با توجه به مشکلات ایجاد شده توسط برخی از کاربران متاسفانه بر آن شدیم که سرویس ارسال ایمیل گروهی (email.farsjoo.com) را غیر فعال کنیم. این امر بر خلاف میل ما بود اما با توجه به شرایط پیش آمده چاره ای جز این نبود. هدف اصلی ما علاوه بر ارائه سرویس های متعدد، ادامه فعالیت سایت اصلی است در این راه هر موضوعی که این روند را دچار مشکل کند از چرخه فعالیت حذف می گردد.

نظرات پذیرفته شده:   0

نقش هوش مصنوعی در جستجوگر ایرانی فارسجو

تاریخ ثبت خبر: 1399/12/19 کد خبر: 100023
با توجه به ماهیت موضوعی جستجوگر فارسجو و سعی آن برای ایندکس صفحات می توان گفت؛ علاوه بر وجود بات هایی برای خزش در صفحات و ایندکس آنها که با توجه به منابع سیستمی موجود در حال فعالیت هستند، راه دیگری را نیز برای ایندکس هر چه بیشتر صفحات در نظر گرفته ایم. فارسجو از طریق هوش مصنوعی سعی کرده است تا از کاربران خود به صورت ساختارمند استفاده کند و به ماشین سیستمی خود در آن زمینه آموزش دهد. به عبارت ساده تر ماشین فارسجو به عنوان یک هوش مجازی در نظر می گیرد که کاربر چه عبارتی را جستجو کرده است و سپس نتایج حاصل از آن جستجو را با عبارت مورد نظر کاربر بررسی می کند. این بررسی در قالب الگوریتم ژنتیک و یک فرایند خارج از پروسه می باشد. چنانچه حاصل این فرایند به صفر میل کند ماشین به خود می آموزد که یا در پیدا کردن صفحه دچار مشکل است و یا صفحه مورد نظر در سیستم ایندکس نشده است. در چنین حالتی با فراخوانی بات آزاد، دستوری مبنی بر جستجو و خزش در صفحات را صادر می کند و موارد دریافت شده در سیستم در هسته سایت ایندکس می شوند. به دلایل مختلف ممکن است این چرخه سیستمی با سرعت کمتری انجام گردد. اما همین مساله سرعت نیز با آموزش ماشین ساده سازی می شود. در این حالت ماشین در بین صفحات جستجو شده ی قبلی، صفحات پیرامون را تحت قالب یک درخت پیوسته بررسی می کند و احتمال دریافت پاسخ در این حالت بالا و بالاتر می رود و نیازی به فراخوانی یک بات آزاد نیست. همه ی اینها را توضیح دادیم که بگوییم پشتیبانی فنی یک جستجوگر محتوا محور وب به چه میزان می تواند پیچیده و گسترده باشد. در حالتی که از موتورهای جستجوی دیگر کپی برداری نشود! به عبارتی شاید صفحات کمتری در موتور فارسجو ایندکس شده باشند اما این صفحات از طریق سیستم و الگوریتم اختصاصی ثبت شده اند و وابسته به جستجوگر چینی دیگری نیستند..!

نظرات پذیرفته شده:   3

دلیل عدم وجود اپلیکیشن اندروید یا IOS

تاریخ ثبت خبر: 1399/12/17 کد خبر: 100022
farsjooبسیاری از تماس هایی که به فارسجو می شود شامل این نکته است که چرا نسخه اندروید و یا IOS فارسجو را توسعه نمی دهید. خب در جواب این سوال ما می بایست در درجه اول این نکته را بررسی کنیم که هنگامی که یک سرویس دهنده در بستر وب در رابط کاربری خود اصول طراحی واکنش گرا را رعایت کرده است و کاربر می تواند به سادگی با وارد کردن یک url به آن دسترسی داشته باشد آیا باز هم نیاز به این امر است؟ با ذکر این مورد که امروزه در نسخه های جدید مروگرهای دیوایس ها کاربر می تواند از قابلیت add to home screen استفاده کند و یک نسخه web view با دسترسی مستقیم داشته باشد. در چنین حالتی شاید بتوان گفت وجود یک اپلیکیشن نه تنها گزینه بدی نیست بلکه می تواند کاربرد بسیاری نیز داشته باشد اما در حالتی که بتوان تمامی OS های این چنینی را پشتیبانی کرد و کاربردی خاص را با توجه به قابلیت های این دیوایس ها در نظر گرفت. مثلا گرفتن عکس در یک اپلیکیشن ثبت آگهی. با ذکر تمام این موارد هدف فارسجو پشتیبانی از نسخه وب اپلیکیشن خود است و در حال حاضر چنین برنامه ای در نظر گرفته نشده است.

نظرات پذیرفته شده:   0

گزارش جستجوگر ایرانی فارسجو در سال 1399

تاریخ ثبت خبر: 1399/11/12 کد خبر: 100021
خوشبختانه یا متاسفانه مجموعه فارسجو بدون هیچ کمکی در حال فعالیت است. کوچکترین کمکی از هیچ شخص یا نهادی به فارسجو نمی شود و به صورت کاملا خصوصی در حال تامین منابع مالی، پشتیبانی و توسعه نرم افزار می باشد. وجود فارسجو برای من همراه است با هزینه های وقتی و مالی متعدد و سنگینی که از سال 1397 تا به امروز در حال پرداخت آنها هستم. چنین امری حاصل نمی شد مگر اینکه فارسجو را همانند فرزندم بدانم. فرزندی که برای آفرینش آن تلاش زیادی کرده ام. در سال 1399 تامین هزینه های سخت افزاری بسیار مشکل شد اما با کمک خدا توانستیم از این گردنه سخت نیز عبور کنیم. همانطور که قبلا نیز گفته شد در سال جاری هدف ما بالا بردن کیفیت محصولات بود و بجز سرویس کیفیت هوای تهران (http://air.farsjoo.com) محصول دیگری به مجموعه اضافه نشد. البته سیستم ارسال ایمیل گروهی (http://email.farsjoo.com) که در گذشته در قالب یک سایت مجزا فعالیت می کرد به محصولات اضافه شد، اما خب محصول سال جاری نبود. در این بین هدف ارتقاع هسته نرم افزار سایت بود، ما می خواستیم در این امر به تعادل برسیم. نسخه جدیدی از سایت اضافه نگردید اما تغییرات گوناگونی در هسته نرم افزار سایت لحاظ گردید و در حال حاضر به این امر نیز دست یافته ایم.
مدیریت فارسجو؛ مجتبی گل نوری

نظرات پذیرفته شده:   0

سرویس جدید، نمایش شاخص کیفیت هوای تهران

تاریخ ثبت خبر: 1399/10/23 کد خبر: 90019 (خبر مهم)
با توجه به شرایط آب و هوایی کشور بر آن شدیم سرویسی را در جهت نمایش شاخص کیفیت آلودگی هوا برای شهر تهران راه اندازی کنیم. تمامی کاربران می توانند از طریق این آدرس: http://air.farsjoo.com به این سرویس دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است که دیتای این سرویس از طریق سامانه های تشخیصی کشور جمع آوری می گردد. با امید به اینکه با ارائه این مجموعه توانسته باشیم سهمی هر چند کوچک در بهبود عملکرد کاربران در رفت و آمد روزانه در خارج از منزل داشته باشیم. هوای پاک سهم همه ایرانیان است.

نظرات پذیرفته شده:   0

نسخه ای جدید از جستجوگر ایرانی فارسجو

تاریخ ثبت خبر: 1399/9/19 کد خبر: 80019
فارسجو نتیجه زحمات ماه ها تلاش من است. در حال حاضر خارج از مشکلات سرور، به نسخه ای متعادل از هسته نرم افزاری آن دست یافته ایم. با توجه به این نکته در حال فراهم کردن مقدمات یک بروز رسانی جدید هستیم. بروز رسانی جدید شامل رفع مشکلات احتمالی و توسعه محصولات فارسجو می شود. همچنین در نظر داریم تا با تقویت بات های سایت، صفحات بیشتری را در فارسجو ایندکس کنیم. همچنین به دلیل بالا رفتن وحشتناک هزینه های مرتبط با سرور و هاستینگ ممکن است مجبور به نمایش تبلیغات در سرویس های فارسجو شویم. البته سعی ما بر این است که چنین تبلیغاتی در سایت اصلی قرار نگیرد و در صورت وجود، به سرویس های زیر مجموعه خلاصه شوند.

نظرات پذیرفته شده:   0

ارائه سرویس جدید مای میلر

تاریخ ثبت خبر: 1399/6/20 کد خبر: 80018 (خبر مهم)
مای میلر سرویسی در جهت ارسال ایمیل گروهی و تبلیغاتی می باشد این مجموعه در گذشته در قالب یک وب سایت جداگانه فعالیت می کرد اما از شهریور ماه 1399 تحت مجموعه فارسجو به آدرس: www.email.farsjoo.com فعالیت خود را ادامه می دهد.

نظرات پذیرفته شده:   3

وجود مشکل و از دسترس خارج شدن سایت

تاریخ ثبت خبر: 1399/6/11 کد خبر: 70017
متاسفانه مدتی است که به دلیل مشکلاتی که در سرور اتفاق افتاده است خدمات سایت با مشکل مواجه شده است. امروز نیز خدمات سایت با خطا همراه بود. با پیگیری های انجام شده مشکلات فوق بر طرف شد و اکنون خدمات سایت در دسترس است. با وجود اینکه مشکلات به وجود آمده از سمت ما نبوده است اما از کاربران خود صمیمانه عذرخواهی می کنیم.

نظرات پذیرفته شده:   1

نمایش آمار لحظه ای ویروس کرونا در نتیجه جستجو

تاریخ ثبت خبر: 1399/5/9 کد خبر: 70016 (خبر مهم)
با توجه به شرایط  بحرانی ویروس کرونا در ایران بر آن شدیم تا آمار لحظه ای و تایید شده ای از ویروس کرونا را در نتیجه جستجو نمایش دهیم. این آمار شامل تعداد بهبود یافتگان، مبتلایان تایید شده و فوتی ها می شود. این سیستم در نتیجه جستجو در دو بخش صفحات ثبت شده و اخبار فارسی نمایش داده می شود.

نظرات پذیرفته شده:   0

گزارشی از سایت فارسجو

تاریخ ثبت خبر: 1399/3/14 کد خبر: 70015
از اسفند ماه سال گذشته تا به امروز که نسخه جدیدی از سایت فارسجو راه اندازی و آپلود شد، نرم افزار سایت در یک قاعده استاندارد به فعالیت خود ادامه داده است و مشکلی در روند اجرایی و تعاملی سایت وجود نداشته است. همانطور که قبلا اعلام شد، این نسخه از سایت بروز رسانی در هسته خود تا اطلاع ثانوی نخواهد داشت و صرفا توجه تیم توسعه به ارتقاع سطح و کاربرد سرویس های فارسجو می باشد.

نظرات پذیرفته شده:   0

نسخه جدیدی از سرویس پخش زنده اخبار منتشر شد

تاریخ ثبت خبر: 1399/2/13 کد خبر: 60015
نسخه جدیدی از سرویس پخش اخبار زنده فارسجو (news.farsjoo.com) تدوین و در سرور نصب گردید. در این نسخه از این سرویس، مشکل جستجوی محاوره ای در اخبار زنده رفع شد. این مشکل در گوشی های هوشمند بیشتر نمود پیدا می کرد به گونه ای که بسته به منابع سیستم، در عملیات جستجو از صفحه سایت خارج می شد و یا در برخی موارد با سرعت بسیار پایین امکان جستجو وجود داشت. اکنون در این نسخه این مشکل کاملا رفع شده است. همچنین رابط کاربری نیز در این نسخه با تغییرات و بهینه سازی هایی همراه بوده است.

نظرات پذیرفته شده:   1

شاد باش سال جدید

تاریخ ثبت خبر: 1399/1/1 کد خبر: 60014 (خبر مهم)
با وجود تمام مشکلات و مواردی که همه ی ما از آن ها مطلع هستیم، سال جدید و نو شدن دوباره تقویم و طبیعت را به همه کاربران فارسجو تبریک می گویم و امیدوارم که در سال جدید بتوانیم گامی هر چند کوچک در جهت خدمات رسانی بهتر به شما را برداریم. سال 1398 با وجود تمام اتفاقاتش به پایان رسید و اکون فصلی جدید از فرصتی به نام زندگی آغاز شده است.
مجتبی گل نوری

نظرات پذیرفته شده:   2

حذف کرونا ویروس های فارسجو!

تاریخ ثبت خبر: 1398/12/12 کد خبر: 60011
در حالی که کشور بسیج شده است برای نابودی ویروس کرونا، ما نیز در گرماگرم از بین بردن کروناهای فارسجو هستیم و در این راه از جان خود نیز گذشته ایم :) در این بین چنانچه با خطا یا مشکلی در بخش های سایت مواجه شدید، مرتبط به همین موضوع است. این عملیات ممکن است تا آخر هفته به طول بی انجامد. ما را از نظرات و انتقادات خود مطلع سازید.

نظرات پذیرفته شده:   1

نصب نسخه (2.0.1)؛ تجربه ای جدید از کار با فارسجو

تاریخ ثبت خبر: 1398/12/11 کد خبر: 60009 (خبر مهم)
نسخه جدید فارسجو تحت شماره: 2.0.1 روی سرور نصب گردید. در این نسخه خبرگزاری های بیشتری در بخش جستجوی اخبار اضافه شده است. همچنین مشکلات مرتبط با خواندن اطلاعات اخبار در این نسخه بر طرف شده است. رابط کاربری فارسجو نیز در این نسخه با تغییراتی همراه بوده است، هر چند این تغییرات ساختاری نیست اما در جهت بهبود توسعه یافته شده است. در بخش سرویس ها و محصولات و در گروه وب سایت های وابسته، یک سایت جدید با آدرس: MyMailer.ir اضافه شده است که توضیحات مرتبط با آن در رویداد دیگری ثبت می گردد. ما در این نسخه که در گروه نسخه های مادر قرار می گیرد سعی نمودیم با دقت زیاد، تمامی بخش ها را بهینه سازی کنیم.

نظرات پذیرفته شده:   1

سیاست های مدیریتی فارسجو

تاریخ ثبت خبر: 1398/11/24 کد خبر: 50009 (خبر مهم)
نزیدک به 2 سال است که سایت فارسجو شروع به فعالیت کرده است. از زمان شروع فعالیت، اهداف و برنامه های متعددی را در این مسیر ترسیم نمودیم. اهدافی که به بخشی از آن دست پیدا کردیم و به بخشی دیگر نیزتا به امروز خیر. اما با توجه به روند عمومی سایت و محصولات آن در طول این 2 سال، می خواهیم ماهیت نام و سایت فارسجو را در قالب یک بِرَند گسترش دهیم، سیاست ما در این مسیر این است که محصولات فعلی را به بهترین شکل پشتیبانی و توسعه دهیم که در این حالت به ناچار سرعت افزودن سرویس های جدید کاسته می شود. جستجوگر فارسجو را تا حد توانمان به روز رسانی کنیم و قابلیت های جدیدی را به آن اضافه کنیم. این موارد ذکر شده دست کم سیاست مدیریتی فارسجو در سال 1399 می باشد.
با تشکر، مدیریت سایت فارسجو؛
مجتبی گل نوری

نظرات پذیرفته شده:   2